Revolution train – protidrogový vlak

14. listopad 2017

V rámci probíhajícího projektu Místní akční plán rozvoje základního vzdělávání v ORP Rožnov pod Radhoštěm (tzv. MAP+) dorazí do našeho města protidrogový vlak Nadačního fondu Nové Česko – REVOLUTION TRAIN.

Členům realizačního týmu projektu se tak podařilo pro žáky základních škol v  mikroregionu Rožnovsko a širokou veřejnost, zajistit příjezd tohoto vlaku vůbec poprvé také do Rožnova pod Radhoštěm.  V rámci svého podzimního turné protidrogový vlak zastaví na rožnovském nádraží v úterý 14. listopadu 2017.

Jedná se o speciálně vybavenou vlakovou soupravu, v jejímž interiéru návštěvníci prochází 5D projekcí, která ukazuje hrozby závislostí na návykových látkách a vede návštěvníky k zamyšlení o hodnotě lidského zdraví. Celý interaktivní program je zacílen na lidské smysly a je využíván jako unikátní vzdělávací nástroj ke zvýšení funkční protidrogové prevenci mládeže.  Více informací o protidrogovém vlaku lze najít na www.revolutiontrain.cz

Vlakový program absolvovalo již přes 50 000 lidí z ČR, Německa, Slovenska či Polska a více, jak 90% z nich jej doporučuje jako nejlepší formu prevence. REVOLUTION TRAIN má podporu také českých i německých ministrů, zástupců krajů i měst.

Dopoledne jej navštíví žáci úplných základních škol z mikroregionu a od 15:30 do 18:20 bude vlak otevřen také pro širokou veřejnost.  Minimální věk návštěvníků je 10 let. (U dětí mezi 10 – 12 rokem je nutný doprovod rodičů.)

Díky podpoře Místní akční skupiny Rožnovsko, z.s., která akci financuje v rámci projektu Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání v ORP Rožnov pod Radhoštěm, budou prohlídky pro všechny žáky i veřejnost ZDARMA.

Oficiální pozvánka na akci je zde: